eko.GaminG // @ 2010
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

eko.GaminG // @ 2010

eko.GaminG // @ 2010
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Căutare
 


 Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Top postatori
bbkw0wN1___ #
Am primit regulamentul Cupei Vote_lcapAm primit regulamentul Cupei Voting_barAm primit regulamentul Cupei Vote_rcap 
SpywarE #
Am primit regulamentul Cupei Vote_lcapAm primit regulamentul Cupei Voting_barAm primit regulamentul Cupei Vote_rcap 
St0rm.Tom
Am primit regulamentul Cupei Vote_lcapAm primit regulamentul Cupei Voting_barAm primit regulamentul Cupei Vote_rcap 
Yuhi^*^
Am primit regulamentul Cupei Vote_lcapAm primit regulamentul Cupei Voting_barAm primit regulamentul Cupei Vote_rcap 
charkleeew0w ;x
Am primit regulamentul Cupei Vote_lcapAm primit regulamentul Cupei Voting_barAm primit regulamentul Cupei Vote_rcap 
Fresh.q
Am primit regulamentul Cupei Vote_lcapAm primit regulamentul Cupei Voting_barAm primit regulamentul Cupei Vote_rcap 
cosmin
Am primit regulamentul Cupei Vote_lcapAm primit regulamentul Cupei Voting_barAm primit regulamentul Cupei Vote_rcap 
EtHeRnAl_HeLl
Am primit regulamentul Cupei Vote_lcapAm primit regulamentul Cupei Voting_barAm primit regulamentul Cupei Vote_rcap 
MoKo
Am primit regulamentul Cupei Vote_lcapAm primit regulamentul Cupei Voting_barAm primit regulamentul Cupei Vote_rcap 
mircea26
Am primit regulamentul Cupei Vote_lcapAm primit regulamentul Cupei Voting_barAm primit regulamentul Cupei Vote_rcap 
Chatbox
Download CS 1.6
Get CS 1.6 Non-Steam

 

 Am primit regulamentul Cupei

In jos 
AutorMesaj
bbkw0wN1___ #
Administrator
Administrator
bbkw0wN1___ #


Harta Preferata : de_train
Arma Preferata : ak47
ID Y!M : florynnn_92
Numarul mesajelor : 3261
Varsta : 31
Warn : Am primit regulamentul Cupei 111010

Am primit regulamentul Cupei Empty
MesajSubiect: Am primit regulamentul Cupei   Am primit regulamentul Cupei Icon_minitimeVin 21 Aug 2009, 11:23

1 .Inscrierile se fac pe forumul : http://wWw.pGLArena.Com/Forum !
2. Fiecare echipa va putea inscrie in lotul sau un numar de minim 5 jucatori si 3/5 rezerve
3. Fiecare echipa va avea un tag (cel al echipei ) care nu va putea fi schimbat cat timp dureaza sezonul..De asemenea, jucatorii inscrisi nu vor avea dreptul sa isi schimbe nick-ul cu care au fost inscrisi pe durata sezonului..
4.Sunt interzise nick-urile obscene si rasiale.
5 Echipele sunt obligate sa faca publice IP-urile si steam ID-urile fiecarui jucator in parte.
6. Orice schimbare in echipa se face cu cel putin 24 ore inaintea meciului .
7. Intr-un meci , o echipa poate face doar 2 schimbari !
8. Se vor face 4 grupe,respectiv Grupa A,B,C,D fiecare grupa avand cate 4 clanuri,se vor califica clanurile care se afla pe locul 1 si 2 din fiecare grupa.
9. Fiecare clan , va sustine 2 (3) meciuri , pe hartile urmatoare : de_dust2 , de_inferno, de_train, de_nuke
10. Zilele si orele oficiale de concurs sunt stabilite de catre organizatori si nu pot fi schimbate de catre echipele participante decat in situatiile exceptionale .
11. O echipa poate intarzia cel mult 10 min,dupa aceste minute,daca nu se prezinta pierde meciul (30-0).
12. O echipa poate amana un meci maxim de 2 ori in decursul unui sezon.
13. Jucatorii prezenti pe server au obligatia sa joace cu nick-urile inregistrate , in plus Clan Leaderii sunt obligati sa adauge particula CL dupa nick.
14. Clan leader-ul este singura persoana care poate folosi comanda "say" in timpul unui meci si asta numai pentru a comunica cu Adminii & celalalt Clan leadar.
15. Restul jucatorilor vor putea discuta numai prin "say_team"
16. Nu sunt premise jigniri , injurii ! Injuriile, de orice natura (jigniri, atacuri la persoana ), adresate atat organizatorilor cat si adversarilot inaintea, in timpul sau dupa desfasurarea meciurilor, pe serverele oficiale duc la sanctionarea pierderii respectivului meci cu 30-0 (forfeit) si totodata suspendarea echipei , fara drept de inscriere timp de 3 editii sau chiar mai mult , depinzand de gravitatea injuriilor !
17. Pentru evenimente mai grave (amenintari, forme de violenta fizica sau verbala )echipa in culpa va fi exclusa pe termen nelimitat .
18. Injuriile , amenintarile adresate pe forum atat organizatorilor cat si adversarilor rse poate sanctiona cu banarea respectivului pe termin nelimitat !
19.In cazul in care un jucator se foloseste de vreun cheat in timpul unui meci oficial contand pentru Cupa, echipa din care face parte jucatorul va fi exclusa din cupa iar jucatorul banat pe serverele noastre !
20. Sistemul de joc este MAXROUNDS 15, sistem care presupune ca pe fiecare harta sa se joace un numar fix de runde, 15 de CT si 15 de T, castigatorul decizandu-se prin adunarea numarului de runde castigat de echipe.
21.In runda de cutite, jucatorii au obligatia de a se intalni intr-un loc stabilit de observatorii Meciului.
22.Daca se termina timpul rundei si mai sunt jucatori de la ambele echipe in viata, observatorul va decide echipa castigatoare rundei de cutite.
23.Flash-bugul este interzis si se pedepseste cu pierderea rundei de catre echipa care l-a folosit.
24.Alias-ul "Silent Defuser" este interzis si se pedepseste cu pierderea rundei de catre echipa care l-a folosit.
25.In cazul in care o echipa incalca de doua ori aceste reguli, pe parcursul unui meci, ea va pierde meciul cu 30-0 (forfait).


Sistemul de punctaj, clasamentul si departajarea echipelor :
. Sistemul de punctaj este urmatorul:
- pentru victorie se va acorda 3 puncte,
- pentru egal se va acorda 1 punct
- pentru infrangeri 0 puncte.



 Ordinea in clasament va fi data dupa numarul de puncte
 In cazul in care doua sau mai multe echipe au acelasi numar de puncte atunci departajarea printr-un alt meci organizat intre acele echipe.
 Daca dupa terminarea tuturor meciurilor nu se va putea face o departajare,atunci se va disputa un meci de baraj pe o harta aleasa de organizator, din cele 4 disponibile.

29. In cazul in care un jucator este deconectat din cauza unei probleme de net, CL-ul poate sa ceara adminului sa puna pauza la sfarsitul rundei.
30. Daca jucatorul nu poate reveni pe server in 10 minute si nu are cu cine sa fie inlocuit, atunci echipa sa poate sa continue meciul fara el, sau poate sa renunte la meci.
31. Arbitrul este obligat sa puna pauza la cerera unui CL daca apare o problema majora.
32. Nici o echipa nu poate cere “Pause” mai mult de doua ori intr-un meci.


Alte reguli :

1. Necunoasterea acestui regulament nu reprezinta o scuza pentru jucatorul/echipa aflata in culpa.
2. Contestatiile se fac pe forum in maxim 24 de ore dupa terminarea meciului.
3. Daca in vrunu din clanuri se afla jucatori prinsi cu cheaturi pe serverele noastre,acestia nu au voie sa se inscrie/intre in cupa.
4. Arbitru poate sa se abata de la anumite reguli doar daca este necesar pentru ca meciul sa se desfasoare cat mai bine.
5. Arbitrul nu are voie sa avantajeze sau sa dezavantajeze nici una din echipe.


------------------------------------------------------------------------------
Sus In jos
https://cs-eko.forumgratuit.ro
 
Am primit regulamentul Cupei
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Favoriti la castigarea cupei ?
» ReguLamenTul este foaRte simpLu
» ReguLamenTul este foaRte simpLu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
eko.GaminG // @ 2010 ::  Recycle Bin :: Arhiva Forum [mesaje vechi]-
Mergi direct la: